5-latek znalazł niewybuch na torze motocrossowym w Gronówku!

W środę 10 marca br., około godziny 16:00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach toru motocrossowego w miejscowości Gronówko (gm. Lipno) odnaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji z KMP w Lesznie.

Pocisk znalazł 5-letni syn pana Bartka, który wypowiedział się przed naszą kamerą (wypowiedź zamieszczamy poniżej). Ojciec dziecka powiedział nam, że syn poszedł się bawić w okolicach toru, jak robi to zazwyczaj. Tym razem mogło się to źle skończyć. 

Na torze motocrossowym w minioną sobotę były prowadzone pracę. To prawdopodobnie wtedy doszło do odkopania pocisku. Inny z mieszkańców powiedział nam, że nie miał pojęcia o tych wszystkich niewybuchach, a o wcześniejszych przypadkach dowiedział się od nas. 

Mundurowi po dotarciu we wskazane miejsce potwierdzili zgłoszenie. Na terenie toru motocrossowego zastali oni wykopany pocisk moździerzowy. Przekazali dyżurnemu potwierdzającą wiadomość, ten następnie poinformował patrol saperski. Warto przypomnieć, że pod koniec lutego obok szkoły na leszczyńskim Gronowie również znaleziono pocisk moździerzowy.

W rozmowie z dziennikarzami TVP3 Poznań asp. szt. Monika Żymełka (KMP Leszno) poinformowała, że rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia, ale znalezisko zgłosiła kobieta. 

Funkcjonariusze policji pilnowali znaleziska przez całą noc. W czwartek 11 marca neutralizacja zagrożenia zająć się miał patrol saperski z Głogowa.