Chciał wypożyczyć auto na sfałszowane dokumenty! Czujny pracownik wychwycił podróbki!

Obecnie w policyjnym areszcie przebywa 40-letni mieszkaniec Legnicy, który posłużył się sfałszowanym prawem jazdy i dowodem osobistym. Dokumenty z jego zdjęciem, ale nazwiskiem osoby przebywającej obecnie w zakładzie karnym przedłożył w jednej z leszczyńskich samochodowych wypożyczalni. Grozi mu do 5 lat więzienia.

28 lutego br. w jednej z leszczyńskich wypożyczalni samochodowych pojawił się mężczyzna zainteresowany wynajęciem dostawczego samochodu. Po wstępnych rozmowach przystąpiono do spisywania umowy wypożyczenia pojazdu. W tym celu klient przedłożył dwa dokumenty: dowód osobisty i prawo jazdy. Wtedy pracownik obiektu po dokładnym przyjrzeniu się dokumentom zorientował się, że prawdopodobnie są one sfałszowane. Druk  był rozmazany, zdjęcie niewyraźne, a i hologram nie przypominał autentycznego.

Czujny pracownik wypożyczalni powiadomili policjantów o swoich podejrzeniach. Na miejscu zjawili się kryminalni, którzy szybko ustalili, że dokumenty zostały sfałszowane na nazwisko osoby obecnie odbywającej karę pozbawienia wolności.

40-latek trafił do policyjnego aresztu. Niebawem usłyszy zarzut posłużenia się sfałszowanymi dokumentami tożsamości.

Niewykluczone, że rozważny pracownik wypożyczalni zapobiegł utracie wartościowego samochodu, który w podstępny sposób mógł zostać wynajęty na sfałszowane dokumenty i już nigdy nie wrócić do właściciela.

Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

tekst – Monika Żymełka KMP Leszno