Czołowe zderzenie dwóch osobówek pod Wijewem! Jedna osoba nie żyje!

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś tj. 16 sierpnia około godziny 11:00 na drodze wojewódzkiej numer 305 pomiędzy miejscowościami Radomyśl i Wijewo. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku poniesionych obrażeń po przetransportowaniu śmigłowcem do szpitala zmarł 78-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego.

Leszczyńskie służby ratunkowe informacje o zdarzeniu otrzymały w poniedziałek 16 sierpnia około godziny 11:00. Ze zgłoszenia na numer alarmowy wynikało, że na DW305 pomiędzy miejscowościami Wijewo i Radomyśl zderzyć miały się dwa pojazdy osobowe. Poszkodowane w wypadku były dwie osoby, które znajdować miały się w pojeździe. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Po dojeździe pierwszych służb na miejsce poszkodowani byli uwięzieni w swych pojazdach. Strażacy przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych wydostali kierowców na zewnątrz pojazdów. Byli przytomni. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 78-letniego mieszkańca gminy Wijewo do szpitala, natomiast 20-letnią mieszkankę gminy Wijewo do szpitala przetransportowano karetką.

Droga wojewódzka 305 przez około 4 godziny była zablokowana. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do tego zdarzenia.