Do Leszna na weekend zawita mobilny punkt szczepień!

W dniach 18 – 19 czerwca  (piątek-sobota) w godzinach od 10.00 do 21.00 podczas pokazów ANTIDOTUM Airshow Leszno oraz 20 czerwca (niedziela) podczas zlotu samochodowego „Klasyki na Lotnisku” w godzinach od 10.00 do 17.00 stanie kontener w ramach akcji szczepień #OstatniaProsta.

Po sukcesie akcji #ZaszczepSięwMajówkę organizowanej na poznańskiej Malcie, chętni znów będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

W najbliższy weekend (piątek-niedziela) na terenie Lotniska Leszno przy ulicy Szybowników 28 stanie kontener, w którym bez konieczności wcześniejszej rejestracji będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Wystarczy przyjść i zaczekać chwilę. Szczepienie odbywa się bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działającym podczas majówki punkcie szczepień, również i w tym obecna będzie kadra medyczna Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Podczas jednego dnia zaszczepionych zostanie do 500. osób.

Po Poznaniu i Kaźmierzu, Leszno to kolejne miasto w Wielkopolsce gdzie stanie mobilny kontener szczepień. Organizatorem akcji jest Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Tekst i foto – Biuro Prasowe Urzędu Wojewódzkiego