Dwie kolizje w tym samym czasie!

Niemal w tym samym czasie na DW309(stara piątka) doszło do dwóch kolizji. Oba zdarzenia dzieliły tylko niespełna 2 km. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na Alejach Konstytucji 3 Maja, na wysokości marketu Kaufland. Druga kolizja kawałek dalej, już za terenem miasta Leszna w kierunku na Rydzynę.

Kierowca ciężarowego MAN-a, który poruszał się alejami w kierunku Poznania, chcąc zjechać ze środkowego pasa ruchu na prawy, nie zauważył prawidłowo jadącego samochodu marki Opel, którym kierowała 26-letnia mieszkanka gminy Osieczna. Ciężarówka, wykonując manewr zmiany pasa, zahaczyła osobówkę. Kierująca pojazdem osobowym straciła panowanie nad autem, w wyniku czego przejechała wszystkie pasy ruchu. Następnie znalazła się na pasie zieleni, który oddziela oba pasy ruchu i uderzyła w płot.

Sprawca tej kolizji, 35-letni mieszkaniec gminy Krzywiń został ukarany mandatem karnym. W wyniku tego zdarzenia żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Samochód z miejsca zdarzenia został zabrany przez pomoc drogową!

Drugie zdarzenie miało miejsce przed zjazdem w kierunku drogi ekspresowej S5. Tutaj zderzyły się 3 samochody osobowe. Powodem było niewyhamowanie ostatniego z nich. Na poboczu prawego pasa stał samochód, który uległ awarii. Kobieta, która kierowała osobowym Fordem, widząc auto na poboczu drogi, zatrzymała swój pojazd. Kierowca osobowego Opla również. Wyhamować nie zdążył kierowca Volkswagena Passata, który uderzył w tył Opla, który zaś zderzył się z Fordem. W tym zdarzeniu podobnie jak wcześniej nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca Volkswagena został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *