Honda zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Na miejscu zginął Gruzin, drugi walczy o życie w szpitalu!

W piątkowe popołudnie na ulicy Przemysłowej w Sławie doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brały dwie osoby. Samochód osobowy zjechał z drogi, a następnie uderzył w słup i drzewo. Jednej osoby nie udało się uratować. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Do wschowskich służb ratunkowych zgłoszenie wpłynęło w piątek 2 kwietnia br., około godziny 15:30. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży pożarnej z JRG Wschowa i OSP Sława, patrole policji oraz ZRM, który jechał do innego zgłoszenia (ZRM wezwano do pacjenta z COVID). Na miejsce zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy HEMS w Poznaniu.

Pierwsze służby, które dotarły na miejsce zdarzenia, zastały samochód osobowy marki Honda poza drogą. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, druga osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie trwa walka o jej życie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem zjechał z drogi, ściął słup, a następnie uderzył w drzewo -poinformowała portal NewsLubuski.pl komisarz Maja Piwowarska, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i technik kryminalistyki. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.