Intensywne opady deszczy dają się we znaki! Wydano ostrzeżenie!

Grill, słońce, miło spędzony czas z rodziną i znajomymi? W tym roku długi weekend majowy niestety wygląda nieco inaczej. Za oknami od samego rana widać chmury i deszcz. Temperatura również nie rozpieszcza. Dla naszych terenów wydano dwa ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami deszczu oraz mocnym wiatrem!

Zlewnia wód deszczowych w strefie IDEA w Lesznie spełnia już swoją rolę. Dwa zbiorniki napełniają się. 🌧️☔👏 A napływ wód opadowych z miasta naprawdę spory. Na godzinę 11.00 sumarycznie na Okrężnej już ponad 3️⃣5️⃣ litrów wody na metr kwadratowy, a w Gronowie 2️⃣7️⃣ litrów – napisał na facebooku Prezydent Leszna Łukasz Borowiak

Może być zdjęciem przedstawiającym zbiornik wodny, trawa i przyroda
foto Łukasz Borowiak Prezydent Leszna – Facebook

Pogłębiana właśnie, a wykonana w poprzednich latach niecka przy ul. 17 Stycznia w Lesznie zapełnia się powoli wodą i dziś także stoi na straży bezpieczeństwa okolicznych posesji! 🌧️☔👏 👉 Na tym terenie trwają aktualnie miejskie prace z zagospodarowaniem tego terenu w zakresie ogrodu deszczowego i małej infrastruktury.🌳💧 #ZieloneLeszno – napisał na swoim facebooku Rafał Zalesiński prezes Wodociągów Leszczyńskich

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu około godziny 13:10 zostali zadysponowani do miejscowości Nowa Wieś. Doszło tam do zalania budynku sali wiejskiej. Poniżej zamieszczamy ostrzeżenia meteorologiczne!

Ostrzeżenia meteorologiczne: Intensywne opady deszczu
stopień: 2 prawd. 90%
Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 40 mm do 60 mm.
Uwagi: Brak.
Ważne: Od: 2021-05-02 09:12 Do: 2021-05-02 20:00
synoptyk IMGW-PIB: Piotr Szewczak

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr
stopień: 1 prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków północnych.
Uwagi: Brak.
Ważne: Od: 2021-05-02 12:00 Do: 2021-05-02 22:00
synoptyk IMGW-PIB: Lech Buchert

foto tytułowe – Łukasz Borowiak