Jechał o 62km/h za szybko! Stracił prawo jazdy i musi zapłacić 2 tysiące złotych!

Ulica Wyspiańskiego w Rydzynie, na której znajduje się orlik, plac zabaw, przedszkole, przejście dla pieszych i ograniczenie prędkości do 40km/h, jednak jak się okazuje nie dla wszystkich. Policjanci z leszczyńskiej drogówki zatrzymali tam kierowcę, który pędził z prędkością ponad 100km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał punkty karne i wysoki mandat.

W miniony piątek, 18 lutego br. w samo południe policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzili kontrole prędkości z jaką poruszają się kierowcy na ulicy Wyspiańskiego w Rydzynie. Na całej jej długości obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h. Przy drodze tej znajduje się między innymi kompleks rekreacyjno – sportowy orlik, plac zabaw oraz przedszkole. Droga choć, długa i prosta to trzeba na niej zachować szczególną ostrożność.


Na policyjny radar wpadł 29-letni mieszkaniec gminy Osieczna, który wjeżdżając do Rydzyny od strony Dąbcza, właśnie na ulicy Wyspiańskiego poruszał się z nadmierną prędkością. Jechał samochodem marki bmw z prędkością 102 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 62km/h!

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i nałożyli na kierowcę 10 punktów karnych.

Tekst – KMP Leszno (Monika Żymełka)
zdjęcie – archiwum Leszno112