Kierowca BMW wymusił pierwszeństwo! Ciężarówka uderzyła w osobówkę i budynek gospodarczy!

Młody kierowca BMW wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym samochodzie ciężarowym, który poruszał się wczoraj drogą krajową numer 12 z miejscowości Głogów w kierunku miejscowości Wschowa. Kierowca dostawczego auta chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, próbował odbić gwałtownie w lewo, w wyniku czego uderzył w przydrożny budynek gospodarczy!

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Jędrzychowice (pow. wschowski). Samochód ciężarowy poruszał się od Głogowa w stronę Wschowy. Nagle z drogi podporządkowanej wyjechał mu samochód osobowy marki BMW, za którego kierownicą siedział 24-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego w pojeździe osobowym uwięzione zostały dwie osoby. Ciężarówka po zderzeniu z osobówką uderzyła w budynek gospodarczy. Kierowca ciężarówki sam opuścił pojazd i nie potrzebował pomocy medycznej.

Aby uwolnić 24-letniego kierowcę BMW oraz 18-letniego pasażera, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Decyzją Zespołów Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przetransportowano do szpitali w Lesznie oraz Głogowie.

Krajowa 12 w miejscu zdarzenia była zablokowana do 3 w nocy. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji ze Wschowy wyznaczyli objazd przez pobliskie miejscowości.