Motocyklista wyprzedzał, a BMW skręcało! Kto winien zdarzeniu?!

Z relacji świadków wynika, że motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów, a samochód osobowy marki BMW skręcał w lewo w polną drogę. Doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów, a poszkodowany został motocyklista. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej, patrole policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Około 10:20 w niedzielę 6 czerwca, do leszczyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na odcinku pomiędzy miejscowościami Jezierzyce Kościelne a Gołanice. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z OSP Święciechowa, zastęp JRG Leszno, Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji Włoszakowice oraz dwa patrole policji.

Po dojeździe pierwszych służb na miejsce potwierdzono zgłoszenie. W zdarzeniu udział brał samochód osobowy marki BMW, którym kierował 25-letni mężczyzna oraz motocykl marki Yamaha, którym podróżował 29-letni mężczyzna. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że motocyklista oraz samochód, które brały udział w zdarzeniu, jechały od Leszna w kierunku na Włoszakowice.

Po przebadaniu na miejscu motocyklisty, z urazem kończyny górnej przetransportowano go do leszczyńskiej lecznicy. Kierowcy oraz pasażerce BMW nic się nie stało.

Droga w miejscu wypadku na czas prowadzonych czynności była zablokowana, a objazd wytyczono polnymi drogami. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.