Ogromne straty po pożarze odlewni żeliwa pod Lesznem! W akcji ponad 20 wozów strażackich!

Kłęby gęstego, czarnego dymu wczoraj widoczne były nad leszczyńskim niebem nawet z kilkudziesięciu kilometrów. Wszystko za sprawą pożaru w firmie zajmującej się odlewnictwem żeliwa, która znajdowała się w miejscowości Dobramyśl. Do akcji skierowani liczne siły i środki straży pożarnej.

Do operatora numeru ratunkowego 112 zgłoszenie o pożarze wpłynęło w środę 9 czerwca, około godziny 20:00. Zgłaszający przekazał, że w miejscowości Dobramyśl w powiecie leszczyńskim doszło do pożaru hali jednej z lokalnych firm. Informacje przekazano do leszczyńskiej Komendy PSP oraz do Komendy PSP w Koninie, gdyż tam znajduje się miejscowość Dobromyśl.

Po dojeździe pierwszego zastępu straży pożarnej na miejsce zastano rozwinięty pożar hali produkcyjnej. Zadecydowano o zadysponowaniu licznych sił i środków.

Ogień objął halę oczyszczalni, zniszczeniu uległ również sprzęt i hala produkcyjna przylegająca do oczyszczalni. Dzięki szybkiej reakcji udało się uratować pozostałe obiekty na terenie zakładu – informuje mł. kpt. Szymon Kurpisz z KM PSP Leszno

Straty po pożarze oszacowano na około milion złotych. Na chwilę obecną nie wiadomo co mogło być przyczyną zdarzenia.

Dyspozytor leszczyńskich strażaków na miejsce zdarzenia zadysponowal zastępy z JRG Leszno, OSP Krzemieniewo, OSP Dąbcze, OSP Pawłowice, OSP Osieczna, OSP Lipno oraz OSP Kąkolewo. Do działań skierowano również pluton gaśniczy z sąsiedniego, gostyńskiego powiatu w sile dwóch zastępów z JRG Gostyń oraz po zastępie z OSP Piaski, OSP Krobia oraz OSP Borek Wielkopolski. W zdarzeniu udział brały również zastępy grupy operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Poznania (samochód ratowniczo – rozpoznawczy oraz samochód dowodzenia i łączności).

W tym miejscu jako redakcja portalu Leszno112 chcielibyśmy pochwalić druhów z OSP Kąkolewo. Mimo że do akcji wyjeżdżają najstarszym samochodem w powiecie (Mercedes należący do tej jednostki został wyprodukowany w 1973 roku) dzielnie pracowali, a ich wóz przetłaczał wodę do innych pojazdów.