Pomóż maleńkiej Marii z Wijewa! Zbiórka na terapię genową!

„Kiedy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy OSP Wijewo pomagała w zbiórkach trójki dzieci chorych na SMA nie przypuszczaliśmy, że ta straszna choroba dotknie dziecko z naszej gminy.” Tym zdaniem na swojej stronie na portalu facebook rozpoczyna apel Ochotnicza Straż Pożarna w Wijewie.

Rdzeniowy zanik mięśni z angielskiego SMA czyli rzadkie, genetycznie uwarunkowane schorzenie nerwowo-mięśniowe przejawiające się degeneracją neuronów jąder przednich rdzenia kręgowego, co wywołuje postępujące upośledzenie mięśni szkieletowych, w ciężkich przypadkach prowadzącym do śmierci. Schorzenie związane jest z mutacją genu SMN1.

Powstała również grupa na portalu społecznościowym Facebook gdzie trwają licytacje dla małej wojowniczki, aby dołączyć do grupy, wystarczy kliknąć >>TUTAJ<<

Ciąża była podręcznikowa. Nic nie zapowiadało tego, co przyjdzie potem… Strach? Przyszli rodzice czują zawsze lekką obawę, czy na pewno wszystko będzie dobrze. Wszystkie obawy jednak minęły, gdy mogłam w końcu wziąć Marysię w ramiona. Byłyśmy razem przez dwa cudowne dni po porodzie, podczas których byłam pewna, że mam zdrowe dziecko. I gdy miałyśmy już wychodzić do domu, by Marysia poznała tatę i resztę rodziny, nagle lekarz stwierdził, że córeczka ma słabe napięcie mięśniowe. Konieczne były dodatkowe badania… – Informuje Alicja, mama malutkiej Marii

Celem zbiórki założonej przez Alicję mamę maleńkiej Maryśki jest terapia genowa, która jest bardzo kosztowna. Cel zbiórki to ponad 9 milionów zł. W tym miejscu chcielibyśmy przyłączyć się do apelu i skierować go do ludzi o naprawdę dobrych sercach. Leszno i okolice nieraz pokazały, że potrafią pomóc! Wierzymy, że tym razem będzie tak samo! Prosimy, więc o darowiznę na zbiórkę dla maleńkiej wojowniczki z gminy Wijewo. Prosimy również o udostępnienia zbiórki dalej! Pamiętajcie! Dobro wraca ze zdwojoną siłą!

Foto – zbiórka siepomaga.pl