Potrąciła dziecko przechodzące na pasach! 12-latek zabrany do szpitala!

Pechowy okazał się poranek 16 marca br. dla 12-letniego chłopca, który przechodził przez pasy na ulicy Mickiewicza w Lesznie. Jeden samochód zatrzymał się, by go przepuścić, niestety drugi nie.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:00 w środę 16 marca na przejściu dla pieszych mieszczącym się na ulicy Mickiewicza w Lesznie (tuż przy markecie Lidl). Samochód osobowy marki Volkswagen wyjeżdżający z łącznika ulic Ostroroga z Mickiewicza po skręceniu na nakazie w prawo, zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić chłopca na pasach. Niestety, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot, 36-letnia mieszkanka Leszna chłopca zauważyła dopiero w ostatniej chwili. Gwałtownie zahamowała, ale nie uniknęła potrącenia 12-letniego chłopca.

Na miejscu zdarzenia pracował patrol policji, technik policyjny oraz Zespół Ratownictwa Medycznego typu „P”. Poszkodowanego chłopca przetransportowano do szpitala.

W tym momencie warto przypomnieć wszystkim, którzy przemierzają ulice Mickiewicza w Lesznie, że to nie tor wyścigowy. Do potrącenia na tej ulicy nie doszło po raz pierwszy. Wstając rano, warto zrobić to 10 minut szybciej i wyjechać z domu nieco prędzej, aby uniknąć takich sytuacji!

foto – archiwum L112