Prawdopodobnie zasłabł za kierownicą, 20-latek trafił do szpitala!

Wczoraj wieczorem na krajowej dwunastce w okolicach miejscowości Hersztupowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Rozpędzony samochód osobowy uderzył w tył innego auta. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, patroli policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Informacja o zdarzeniu do służb ratunkowych wpłynęła około godziny 18:20 w środę 20 października. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Leszno, JRG Gostyń, OSP Pawłowice oraz OSP Krzemieniewo. Na miejsce wysłano również patrole policji z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Dostawca pizzy, który chciał skręcić na jedną z posesji zatrzymał się i zrobił się korek na drodze. Z relacji świadków wynikało, że ostatnim pojazdem w tym korku był pojazd dostawczy przewożący towar. W pewnym momencie jego kierowca poczuł uderzenie. Był to samochód marki Toyota za kierownicą którego siedział 20-latek – mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Najprawdopodobniej zasłabł on za kierownicą. – tłumaczył w rozmowie z portalem Gostyn24.pl asp. sztab. Ryszard Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lesznie.

Poszkodowany 20-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego został przetransportowany do szpitala. Kierowcy pojazdu dostawczego 46-letniemu mieszkańcowi Leszna nic się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

foto – OSP Krzemieniewo