Strażacy musieli rozciąć dach pojazdu, by uwolnić poszkodowaną kobietę! Groźny wypadek na rydzyńskiej!

Kilka minut po godzinie 15 służby ratunkowe z Leszna otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego dojść miało na drodze wojewódzkiej 309, czyli na starej piątce w kierunku Rydzyny. Na miejsce skierowano liczne siły i środki!

Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z JRG Leszno. Po dojeździe zastali oni samochód osobowy marki Renault, który leżał w rowie na swoim boku. W środku auta znajdowała się kobieta, która była uwięziona. Pomocy poszkodowanej kobiecie udzielali strażacy ochotnicy, którzy akurat najechali na zdarzenie. Aby wydostać kobietę, z wraku pojazdu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, przy pomocy których wycięli dach i wydostali kobietę, która była przytomna i miała widoczne rany twarzy.

Z informacji od świadków zdarzenia dowiedzieliśmy się, że kobieta podróżująca autem nagle straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze. Następnie ścięła drzewo i zatrzymała się kilka metrów dalej.

Na miejsce dotarł również technik policyjny. Jak doszło do zdarzenia, ustalają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

W działaniach udział brały zastępy JRG Leszno, OSP Dąbcze, OSP Rydzyna, patrol Ruchu Drogowego z KMP w Lesznie oraz ZRM z podstacji w Kąkolewie.

Przypominamy, że do wypadku na tej trasie doszło również na początku tego tygodnia. Więcej w artykule poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *