Strażacy z Wilkowic otrzymali nowe auto! Oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego!

W poniedziałek 21 grudnia br., przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu marki MAN dla miejscowych strażaków ochotników. Pojazd o numerach operacyjnych 389[P]44 wcześniej pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie jako 381[P]21 przez okres 12 lat!

Ze względu na pandemie koronawirusa uroczystość przebiegała w reżimie sanitarnym, udział w niej brali strażacy ochotnicy z miejscowej jednostki oraz zaproszeni goście tacy jak Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Maciej Zdęga, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta PSP bryg. Jarosław Zamelczyk, Komendant Miejski PSP w Lesznie st. kpt. Sebastian Kozłowski. Druhowie z Wilkowic dotychczas na swoim wyposażeniu posiadali dwa pojazdy. Pierwszy z nich to ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN (który do Wilkowic również trafił z JRG Leszno) oraz mikrobus Volkswagen T4 (który w ostatnich dniach przekazany został na wyposażenie OSP Lipno). „Nowy” pojazd w garażu wilkowickich strażaków wypełnił więc pustkę po mikrobusie.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy (GBA), którym oficjalnie od dnia dzisiejszego dysponują strażacy ochotnicy z Wilkowic, na swoim wyposażeniu posiada m.in.:

  1. zbiornik wody o pojemności 2500l
  2. zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250l
  3. zwijadło szybkiego natarcia
  4. wytwornice piany CAFS
  5. oraz niezbędną armaturę pożarniczo-ratowniczą

Warto dodać, że ten pojazd to doskonały prezent z okazji jubileuszu 85-lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach, które jednostka w tym roku obchodzi.

Poseł Jan Dziedziczak wręczający bon na ręce wójta gminy Lipno pana Łukasza Litki

Na uroczystości obecny był również poseł Jan Dziedziczak, który przy okazji tej uroczystości przekazał na ręce wójta gminy Lipno pana Łukasza Litki rządowy bon na budowę ośrodka sportowego przy kompleksie szkolnym w Wilkowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *