Tragedia w Lesznie! Kobieta spłonęła w swoim mieszkaniu!

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku weekendu w Lesznie. W pożarze mieszkania w Lesznie zginęła kobieta. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Niestety, finał okazał się bardzo tragiczny.

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie zgłoszenie o pożarze otrzymało około godziny 0:50 w nocy z piątku 4 marca na sobotę 5 marca. O pożarze służby ratunkowe powiadomiła jedna z mieszkanek kamienicy, w której wybuchł pożar. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że w kamienicy mieszczącej się przy placu Metziga w Lesznie wyczuwalny jest dym. Dyspozytor leszczyńskich strażaków na miejsce natychmiast skierował pluton gaśniczy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lesznie oraz po zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej Leszno-Gronowo oraz Święciechowy.

Pożar wybuchł w lokalu mieszkalnym na pierwszym piętrze kamienicy. Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych z przygotowaną linią gaśniczą weszli do płonącego mieszkania i ugasili pożar. W trakcie oddymiania pomieszczenia za pomocą turbowentylatora zauważyli zwęglone ciało, które należało do 66-letniej mieszkanki Leszna.

Na miejscu oprócz zastępów straży pożarnej pracowali również policjanci oraz prokurator.