Tragiczny wypadek! 11-miesięczne dziecko nie żyje! Sprawca zdarzenia miał sądowy zakaz kierowania pojazdami!

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w piątkowe popołudnie. Na drodze pomiędzy Lesznem a Nową Wsią, na wysokości Nowego Świata w wypadku samochodowym zginęło 11-miesięczne dziecko a jego matka i dwójka braci walczy o życie w szpitalach. Sprawcą zdarzenia był 33-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, który miał wydane za prowadzenie pod wpływem alkoholu! Na miejscu działały między innymi 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do leszczyńskich służb ratunkowych zgłoszenie wpłynęło w piątek 19 marca br., około godziny 16:00. Ze zgłoszenia wynikało, że na zakręcie drogi zderzyły się dwa pojazdy osobowe i są osoby ranne. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu, patrole policji oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Pierwsze służby, które dojechały na miejsce zdarzenia, potwierdziły zgłoszenie i przekazały informacje, że poszkodowana została kobieta oraz 3 dzieci. Na łuku drogi zderzyły się osobowy Volkswagen Golf, którym podróżował 33-latek oraz osobowa Skoda, którą podróżowała 29-letnia kobieta oraz 3 dzieci w wieku: 5 lat, 3,5 lat oraz 11 miesięcy. Dzieci, które podróżowały osobową Skodą wypadły z fotelików. Siła uderzeniowa była bardzo mocna. Najmłodsze, 11-miesięczne dziecko było nieprzytomne. Rozpoczęto resuscytacje krążeniowo-oddechową.

Z wielkim bólem i żalem informujemy, że życia najmłodszego chłopca nie udało się uratować – poinformował Szymon Kurpisz – Oficer Prasowy KM PSP Leszno

Na miejscu wypadku pracowały Zespoły Ratownictwa Medycznego z Leszna, Kąkolewa, Krzywinia oraz Wschowy. Nieopodal miejsca zdarzenia w bardzo trudnodostępnym miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik21 z bazy HEMS w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze policji, którzy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia, ustalili, że 33-letni kierowca osobowego VW nie posiadał uprawnień do kierowania oraz posiadał sądowy zakaz. Został aresztowany i przetransportowany do leszczyńskiego szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 na drodze pomiędzy Lesznem a Nową Wsią. 33-letni kierowca Volkswagena Golfa jadąc od Leszna w kierunku Pawłowic, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się ze Skodą Fabią. W pojeździe znajdowała się kobieta i 3 dzieci w wieku 1,3 oraz 5 lat. Niestety najmłodszego dziecka nie udało się uratować. 33-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – informuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji

Kobieta wraz z najstarszym dzieckiem została przetransportowana karetkami do leszczyńskiego szpitala. Dziecko w wieku 3 lat zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu.

Działania na miejscu zdarzenia do późnych godzin prowadzili policjanci, technik kryminalistyki oraz prokurator asystowali im strażacy z Leszna i Dąbcza oświetlając teren wypadku. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, a policjanci kierowali na objazdy przez drogę krajową numer 12 i miejscowość Kąkolewo.

Na wielkie brawa zasługują również świadkowie zdarzenia, którzy widząc co się, wydarzyło, nie czekając ani chwili ruszyli z pomocą! Poniżej zamieszczamy post na facebooku jednego ze świadków zdarzenia, który ruszył z pomocą!

Pojazdy zabezpieczyła firma Cybal – Pomoc Drogowa